MENÜ
Attila: Svéd Masszőr!
Fáj a lába, keze, háta válla? Csak egy kis Relaxációra vágyna? Térjen be hozzám egy frissítő és kiadós Svéd Masszázsra! ;)
  • Svédmasszás eredete:

    A klasszikus svédmasszázs eredete a 19. század elejére nyúlik vissza, amikor Svédországban Ling, svéd tornatanár rendszerezte a masszázsfogásokat. A későbbiekben tudományos alapokon elemezték a svédmasszázst, így alakult ki jelenlegi rendszere.
    A svédmasszázs passzív mozgásterápia, a gyógymasszázs részét képezi, annak alapfogásait adja. A svédmasszázs passzív mozgásterápia, a gyógymasszázs részét képezi, annak alapfogásait adja. A svéd masszázs egy tudatosan és célzottan alkalmazott fogásrendszer,
    mely az öt alapfogásból és a kimozgatásból áll. Alkalmazása nem minden esetben megengedett és javallt, csak általános állapotfelmérés után végezhető masszázsfajta..

    A svédmasszázs során előszőr simításokat végzünk a kezelt testtájékon, ez által megteremtjük a kontaktust a pácienssel és felmérjük a testtájék állapotát. A simítások nyugtató, relaxáló hatásúak, a bőrben vérbőséget, melegségérzetet keltenek, valamint az elhalt hámréteg leválását is elősegítik.

    A svédmasszázs során alkalmazott dörzsölő fogások a bőrre, bőr alatti kötőszövetre, valamint az izmokra is hatással vannak. A mély dörzsölés a kötőszövetet fellazítja, oldja a kötőszöveti- és izomletapadásokat, valamint csökkenti a fájdalomérzetet. A fájdalmas izomcsomók kezelésében elengedhetetlenek a dörzsölő fogások. A simítással és dörzsöléssel előkészített izomzat alkalmas a gyúró fogások kivitelezésére. A gyúrás a mélyebb kötőszöveti és izomrétegekre van jótékony hatással. A gyúrás során nő az izmok vérellátása, ezáltal fokozódik a salakanyagok távozása,
    a feszültség és a fájdalomérzet pedig csökken. A gyúrás helyes alkalmazásával a fokozott, illetve csökkent izomtónus az izmok egyensúlyi állapota irányába befolyásolható.

    A masszázskezelés során alkalmazott vibrációs fogás a szövetekre általános nyugtató hatással van, és nagymértékben hozzájárul az izomfeszülések lazításához.

    A svéd masszázs kezelés következtében a szövetekben fokozódik a nyirok- és vénás visszaáramlás, a salakanyagok szervezetből való kiürülése felgyorsul. A masszázs az egész szervezetre hat, csökkenti a vérnyomást, fokozza a kiválasztást, áthangolja az akaratunktól független,
    vegetatív idegrendszer működését. Különböző jellegű svéd masszázskezelések által a szervezet aktivizálható, felfrissíthető, vagy ellenkezőleg, teljesen ellazítható, relaxálható; gondolataink, lelkünk pedig kellemesen áthangolható.
  • Svédmasszás hatásai:

          A Svédmasszázs hatásmechanizmusát tekintve oldja a letapadt izmokat, vérbőséget okoz a kezelés helyén, iletve a kimozgatások által növeli az izületek szabadságfokát.

Ennek következtében a rendszeres Svédmasszázs:

  1. Frissíti a vérkeringést, javítja a szív teljesítményét
  2. Fokozza a légzésteljesítményt
  3. Felgyorsítja az emésztést, fokozza a kiválasztást
  4. Nyugtatja az idegrendszert
  5. Gyorsítja a bőr felületén lévõ, elhalt hámsejteknek a bőrről való leválását
  6. Hozzájárul a bőr természetes ruggalmasságának megőrzéséhez
  7. Csökkenti az izomlázat, növeli az izmok teljesítményét, erejét
  8. Segít az izomgörcsök, letapadások oldásában
  9. Növeli az izületek mozgásterjedelmét
  • Svédmasszázs végzési módjai:
  1. Hátmasszázs
  2. Nyak-vállövi masszázs
  3. Lumbogluteális masszázs
  4. Karmasszázs
  5. Lábmasszázs
  6. Fejmasszázs
  7. Mellkasmasszázs (Nők esetében dekoltázs massázs)
  8. Hasmasszázs
Asztali nézet